Mozgásban tart! Mozgás életmódról és mozgásszervi betegségekről mindenkinek

Mozgasszervi blog

Mozgasszervi blog

Mire jók a fizikoterápiás kezelések?

Mozgásszervi betegségek fizikoterápiája

2016. december 11. - Márta Megyaszai

A fizioterápia különböző fizikai és kémiai energiákkal való gyógyítást jelent. Ez lehet, hogy misztikusan hangzik, de a mozgásszervi betegségek kezelésében régóta és gyakran használjuk. Sokszor ír ki fizioterápiát a reumatológus a sajgó ízületekre, izomfájdalomra és egyebekre. Fizikoterápia vagy…

Tovább

Csípőfájdalom

A csípőízület egyszerű felépítésű, erős, stabil nagyízület. Kevésbé érzékeny, mint az összetettebb felépítésű térdízület, mégis előfordulhatnak itt is problémák. Számos eltérés okozhat csípőfájdalmat. Alapvetően három csoportra különíthetjük el ezeket: 1, a csípőízület betegségei, 2, a csípő…

Tovább

Sokízületi gyulladás

Ijesztő diagnózis. Azonnal a deformálódott ízületek, és a nyomorékság jut róla sokak eszébe. Azonban nem törvényszerű, hogy tönkremenjenek az ízületek sokízületi gyulladás esetén. Egyrészt, ha nem olyan a gyulladás típusa, másrészt, a megfelelő terápia megakadályozza az ízületek károsodását. Mi az…

Tovább

Csontjaink csodálatos működése és a csontritkulás

Csontjaink korántsem csak kemény tárgyak, hanem élő anyagok, melyekben folyamatosan „zajlik az élet”. A csont anyagcseréje a csontok folyamatos újjáépülését jelenti. Ez egy nagyon pontosan szabályozott egyensúly, melynek felborulása vezet a csontritkuláshoz. A csontok csodálatos belső életén túl azt…

Tovább

Vérvétel és mozgásszervi betegségek

Mikor van szükség laborvizsgálatra?

Egy vérvételből nagyon sok dologra fény derülhet. Segít a diagnózis meghatározásában és egyes betegségek lefolyásának követésében. Milyen laborértékeket nézünk mozgásszervi betegségek vizsgálatakor és kezelésekor? Erről szól a mai bejegyzés. Egy egyszerű sérülésnél (pl. bokarándulásnál), amikor…

Tovább

Testünk jó baktériumai

Senki sincs egyedül!

Testünkben számos helyen élnek olyan baktériumok, melyek nem kórokozók, sőt! szükséges és jó baktériumok. Ott vannak a bélben, a bőrön, a szájban, a torokban… Ezek a szervezet normál baktériumflóráját képezik. De azon túl, hogy ott vannak, és nem okoznak betegséget, jelentős hatással bírnak az…

Tovább

Túlsúly és mozgásszervi betegségek

A közhelyeken túl

Sokak számára ismert, hogy a túlsúly befolyásolja ízületeink állapotát. Például gyakoribb a térdízületi fájdalom és kopás.  A zsírszövet azonban nem csupán felesleges nehezék, hanem sokkal több annál. Aktívan részt vesz a szervezet anyagcseréjében és a hormontermelésben is. Ezeken a folyamatokon…

Tovább

Sarkantyú

Csontkinövés a sarokcsonton

Gyakori eltérés a sarok hátsó de még gyakrabban talpi oldalán található csontkinövés. Maga a kinövés nem fáj. De ha gyulladást okoz, akkor nagyon! Mit lehet ekkor tenni? Eltüntethető a csontkinövés? Mi az a sarkantyú? Sarokfájdalom esetén készített röntgen felvételeken gyakran látunk sarkantyút,…

Tovább

Ganglion

Érdekes képződmények az ízületek körül

Sokszor találkozom főleg a csukló környékén előforduló kis csomóval betegeimnél. Ezek leggyakrabban ganglionok. Szerencsére ártalmatlanok, és nem is mindig okoznak panaszt. Mi is az a ganglion? És mi a teendő velük? Erről írok most röviden. Mi a ganglion? Az ínhüvelyből vagy ízületből kiinduló…

Tovább

Porckopás

Az egyik leggyakoribb mozgásszervi probléma

A porcok kopása az életkorral járó természetes folyamat. Hiába természetes azonban, ha sokaknál fájdalmat és más panaszokat okoz. Mit tehetünk ilyenkor? Meg tudjuk előzni a kialakulását? Többek között ezekről írok röviden. Ahogy a bőrünk is változik az évek számával, úgy változik belső szerveink,…

Tovább
süti beállítások módosítása